środa, 25 kwietnia 2012

Pączki z Biedronki

OCENA : 65/100 CENA: 99gr . Pączek z Biedronki .... jest dobry :) ale lepszy jest pączek z Lidla :) O WIELE ! To już powoli staje się tradycją że prawie każda potrawa z Lidla jest lepsza niż w naszej ukochanej Biedronce . Szkoda ale cóż , jak się nie ma co się lubi to .... wiadomo . Aby się przekonać czy pączek z Biedronki jest wart grzechu kupiłam 8 innych pączków z okolicznych cukierni aby je porównać . Okazało się że spośród wszystkich najlepszy był Lidlowski , dwa inne były na prawdę ok a pozostałe cztery to zwykła "najtańsza taśmówka" Dodam tylko że kierowałam się własnym gustem , doświadczeniem i przede wszystkim smakiem "historycznie genialnych"pączusiów mojej babuszki . Biedronkowy pączek zakwalifikował się gdzieś po środku stawki z zupełnie średnim nadzieniem i zbyt przesłodzonym lukrem , najlepsze nadzienie posiada Lidlowski , po prostu genialne , nie za słodkie , rozpływające się w ustach z mega fajną posypką cukrem-pudrem - nie ma co , Lidlowski debeściak jest nie do pobicia .


PORÓWNANIE PIERWSZEJ SZÓSTKI

ZDECYDOWANIE ZA SMAK I NADZIENIE WYBRAŁAM PĄCZEK Z LIDLA (I DUNKIN Z LIDLA) , NA DRUGIM MIEJSCU STAWIAM PĄCZKI Z PL.SZEMBEKA I PĄCZEK Z "D" Z WIATRACZNEJ A DOPIERO NA KOŃCU PĄCZEK Z BIEDRONKI . GDYBY BRAĆ POD UWAGĘ WIELKOŚĆ (STOSUNEK CENY DO WAGI PRODUKTU) 1 MIEJSCE PRZYPADŁO BY BIEDRONCE :) JEDNAK JAK JUŻ NAPISAŁAM WIDAĆ N A MILĘ ŻE JEST TO NAJTAŃSZA TAŚMOWA PRODUKCJA Z PRZESŁODZONYM LUKREM I ŚREDNIEJ JAKOŚCI NADZIENIEM .

PĄCZEK Z BIEDRONKI 0.99PLN / 93GRAM
JEST TAKŻE WERSJA Z POSYPANYM CUKREM PUDREM (WAŻY MNIEJ :) 

 PĄCZEK Z LIDLA 0.99PLN / 70GRAM

 PĄCZEK DUNKIN  Z LIDLA 0.79PLN / 54GRAMY

PĄCZEK Z BAZARKU NA SZEMBEKA  0.99PLN / 75GRAM


 PĄCZEK NUMER 1. Z PL.SZEMBEKA 1.40PLN / 75GRAM

  PĄCZEK  NR 2. Z PLACU SZEMBEKA 1.40PLN / 94GRAMY

PĄCZKI Z PL. SZEMBEKA : LOKALIZACJA



 DODATKOWO DLA PORÓWNANIA CZTERY PĄCZKI KUPIONE W :


A: RONDO WIATRACZNA 1.30PLN (CUKIERENKA PRZY PRZYSTANKU)
B: RONDO WIATRACZNA 1PLN (BUDKA PRZY PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH)
C: RONDO WIATRACZNA BAZAREK 1.30PLN (NA ŚRODKU GŁÓWNEJ ULICY)
D: RONDO WIATRACZNA SEZAM SPOŁEM 1.60PLN (UNIWERSAM GROCHÓW)


MIEJSCA GDZIE MOZESZ JE NABYĆ


 JEDYNIE PĄCZEK "D" JEST PRODUKOWANY W PORZĄDNEJ CUKIERNI , A, B i C WIDAĆ ŻE SĄ PRODUKOWANE "NA ILOŚĆ" A NIE NA JAKOŚĆ CO NIESTETY OKAZUJE SIĘ BYĆ NORMĄ W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW . ZDECYDOWANIE NAJLEPIEJ ZAOPATRYWAĆ SIĘ W ZAUFANYCH CUKIERNIACH NIE KORZYSTAJĄC Z ULICZNYCH STRAGANÓW .

REASUMUJĄC , GDYBYM MIAŁA WYBRAĆ NAJLEPSZY SPOŚRÓD 8 POWYŻSZYCH PĄCZKÓW WYBRAŁABYM LIDLOWSKI JEDNAK BLIŻEJ MU DO DAUNKINa NIŻ DO PRAWDZIWEGO POLSKIEGO PĄCZKA STĄD DRUGIE MIEJSCE DAŁABYM NA RÓWNI PĄCZKOWI "D"Z UNIWERSAM GROCHÓW  I PĄCZKOM Z PL.SZEMBEKA PO KTÓRYCH WIDAĆ NATYCHMIAST ŻE POCHODZĄ Z PORZĄDNEJ MANUFAKTURY .






INNE CIEKAWE



Składniki potrzebne do wytworzenia pączków
30 g drożdży
1/2 szklanki mleka
1 łyżka cukru
2 żółtka
1 jajo
4 łyżki cukru wanilinowego
260 g mąki
1 łyżeczka soli
30 g masła
olej do smażenia

 Wartość energetyczna jednego pączka (60 g) wynosi ok. 248 kcal.


info z wiki


Pączek – pulchne ciastko drożdżowe z mąki pszennej w kształcie nieco spłaszczonej kuli. Zazwyczaj nadziewane konfiturą różaną lub owocami, ale też likierem, budyniem, a nawet serem, smażone na kolor ciemno-złoty, na głębokim tłuszczu – smalcu lub oleju, dawniej też na maśle. Gotowy jest zwykle lukrowany lub obsypywany cukrem pudrem może być też posypany kandyzowaną skórką pomarańczową lub polany czekoladą.

Przyjęło się, że jeśli ktoś w tłusty czwartek w ogóle nie zje pączka, nie będzie się mu wiodło. W tłusty czwartek przeciętny Polak zjada 2,5 pączka, a wszyscy Polacy razem w tym czasie pochłaniają ich prawie 100 milionów. Dawniej, przyrządzając pączki, nadziewało się niektóre migdałem lub orzechem. Wierzono, że kto na taki trafi, będzie mieć w życiu szczęście.
Na Śląsku pączki znane są pod nazwą kreple. Nazwa ta posiada dawne pochodzenie. Według wydanej w 1714 r. we Frankfurcie i Lipsku kroniki śląskiej (Der Schlesischen Kern-Chronicke) w odrębnym śląskim języku używanym w mowie i sztuce (poezji) istniało od dawna słowo Kraeppel.
Natomiast w języku niemieckim nie ma jednego określenia na taki wyrób cukierniczy, a słowo Pfannkuchen może oznaczać zarówno pączek jak i naleśnik.
W innych krajach pączki różnią się nieco od polskich. Różnica ta wynika z używania specjalnej mąki i trochę innego sposobu smażenia w tłuszczu. Np. smaży się je tylko kilkadziesiąt sekund, dzięki temu tłuszcz nie wsiąka do środka. W ten sposób są smażone Berliner Pfannkuchen, mniej tłuste pączki niemieckie, znane też w Portugalii jako Bolas de Berlim, Francji Boule de Berlin, a Berliininmunkki w Finlandii. W Rosji ich nazwa пончики - poncziki jest najbardziej zbliżona do stosowanej w Polsce. W Izraelu mamy sufgania (hebrajski: סופגנייה; liczba mnoga, sufganiot: סופגנייות), które są podobne do niemieckiego wariantu oraz ponczkes (פּאָנטשקעס), które wprowadzili polscy Żydzi i są podobne do polskich pączków. A węgierskie farsangi fánk są bez nadzienia, bo podaje się je osobno, obok na talerzu.
W kulturze amerykańskiej pączki są znane jako doughnuts i mają postać pierścienia z dziurką w środku (lub inaczej torusa). Mniejsze, kuliste pączki zwane są doughnut holes. Pączki, jakie znamy w Polsce, występują pod nazwami: paczki, czasem też pączki (liczba mnoga: paczkis/pączkis). W Wielkiej Brytanii pączki są mniej popularne i jeśli są dostępne, to w formie zbliżonej do pączków znanych z Polski lub amerykańskich doughnuts.

11 komentarzy:

  1. Kupiłem czy kupiłam , kto w końcu prowadzi ten żałosny blog facet czy laska :p

    OdpowiedzUsuń
  2. prowadzi go zakochana para a ty zamiast narzekać , pomógłbyś lepiej

    OdpowiedzUsuń
  3. :) dzięki , żałosny jest ale to żadne odkrycie :) wybierz i popraw jakiś opis a go umieszczę z twoim kredytem . pozdr. Ania

    OdpowiedzUsuń
  4. Ten z szembeka lężący na wadze ma kształt ciabatty, to tak ma być?

    OdpowiedzUsuń
  5. W dyskontach niestety tylko mrożone gówna można kupić...

    OdpowiedzUsuń
  6. Dyskont (ang. discount = obniżka ceny, rabat) - sklep sprzedający towar w ograniczonym asortymencie i w obniżonych cenach. Główną strategią dyskontów jest przyciąganie klientów obecnością towarów o niskich cenach i agresywną polityką promocyjną skierowaną przede wszystkim na niskie ceny.

    Dzięki ograniczeniu liczby pozycji asortymentowych dyskonty zmniejszają koszty działalności, przyspieszają rotację towarów, co pozwala na redukcję cen dla klientów. Dyskonty często sprzedają towar bez wykładania go na półki, prosto z opakowań zbiorczych umieszczonych na paletach transportowych. Dyskonty często tworzą marki własne, które mają na celu obniżenie kosztów marketingu i zwiększenie dochodowości sieci dyskontów poprzez uzyskanie wyższych marż niż w przypadku produktów marek narodowych (marek producenckich) .


    źródło wikipedia

    OdpowiedzUsuń
  7. Przez długi czas lubiłam te pączki, ale ostatnio - kilka razy!!! - kupiłam pączka zimnego, jakby przed chwilą wyjętego z zamrażarki! Od razu nie dało się tego wyczuć, ale dżem mroził zęby. Okropność! Nie mam piekarnika ani mikrofali, aby te pączki podgrzewać w domu, a kupując takiego w sklepie liczę, że będzie do zjedzenia od razu. Zimne pączki kupuję w toruńskiej Biedronce na ulicy Chełmińskiej ;/

    OdpowiedzUsuń
  8. 1zł za pączka to drogo , jeszcze kilka lat temu na ulicach sprzedawano pączki po 55 groszy , pewnie były do kitu ale tańsze od tych z biedry ktore wtedy kosztowaly 80groszy , minęło kilka lat i te z biedry podrożały o 20groszy a te z ulicy o 30 groszy tzn. że biedra mogla by zejsc z ceny do 80 groszy spokojnie ale oni patrzą na rynek a na rynku taka średnia to norma to po co mają schodzic z ceny . a pączki z biedry do kitu

    OdpowiedzUsuń
  9. szkoda, że nie wziełać tego z Biedy z cukrem pudrem bo jest o niebo lepszy od tego z lukrem

    OdpowiedzUsuń
  10. Uniwersam Grochów rules!

    OdpowiedzUsuń