środa, 25 kwietnia 2012

Pączki z Biedronki

OCENA : 65/100 CENA: 99gr . Pączek z Biedronki .... jest dobry :) ale lepszy jest pączek z Lidla :) O WIELE ! To już powoli staje się tradycją że prawie każda potrawa z Lidla jest lepsza niż w naszej ukochanej Biedronce . Szkoda ale cóż , jak się nie ma co się lubi to .... wiadomo . Aby się przekonać czy pączek z Biedronki jest wart grzechu kupiłam 8 innych pączków z okolicznych cukierni aby je porównać . Okazało się że spośród wszystkich najlepszy był Lidlowski , dwa inne były na prawdę ok a pozostałe cztery to zwykła "najtańsza taśmówka" Dodam tylko że kierowałam się własnym gustem , doświadczeniem i przede wszystkim smakiem "historycznie genialnych"pączusiów mojej babuszki . Biedronkowy pączek zakwalifikował się gdzieś po środku stawki z zupełnie średnim nadzieniem i zbyt przesłodzonym lukrem , najlepsze nadzienie posiada Lidlowski , po prostu genialne , nie za słodkie , rozpływające się w ustach z mega fajną posypką cukrem-pudrem - nie ma co , Lidlowski debeściak jest nie do pobicia .


PORÓWNANIE PIERWSZEJ SZÓSTKI

ZDECYDOWANIE ZA SMAK I NADZIENIE WYBRAŁAM PĄCZEK Z LIDLA (I DUNKIN Z LIDLA) , NA DRUGIM MIEJSCU STAWIAM PĄCZKI Z PL.SZEMBEKA I PĄCZEK Z "D" Z WIATRACZNEJ A DOPIERO NA KOŃCU PĄCZEK Z BIEDRONKI . GDYBY BRAĆ POD UWAGĘ WIELKOŚĆ (STOSUNEK CENY DO WAGI PRODUKTU) 1 MIEJSCE PRZYPADŁO BY BIEDRONCE :) JEDNAK JAK JUŻ NAPISAŁAM WIDAĆ N A MILĘ ŻE JEST TO NAJTAŃSZA TAŚMOWA PRODUKCJA Z PRZESŁODZONYM LUKREM I ŚREDNIEJ JAKOŚCI NADZIENIEM .

PĄCZEK Z BIEDRONKI 0.99PLN / 93GRAM
JEST TAKŻE WERSJA Z POSYPANYM CUKREM PUDREM (WAŻY MNIEJ :) 

 PĄCZEK Z LIDLA 0.99PLN / 70GRAM

 PĄCZEK DUNKIN  Z LIDLA 0.79PLN / 54GRAMY

PĄCZEK Z BAZARKU NA SZEMBEKA  0.99PLN / 75GRAM


 PĄCZEK NUMER 1. Z PL.SZEMBEKA 1.40PLN / 75GRAM

  PĄCZEK  NR 2. Z PLACU SZEMBEKA 1.40PLN / 94GRAMY

PĄCZKI Z PL. SZEMBEKA : LOKALIZACJA



 DODATKOWO DLA PORÓWNANIA CZTERY PĄCZKI KUPIONE W :


A: RONDO WIATRACZNA 1.30PLN (CUKIERENKA PRZY PRZYSTANKU)
B: RONDO WIATRACZNA 1PLN (BUDKA PRZY PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH)
C: RONDO WIATRACZNA BAZAREK 1.30PLN (NA ŚRODKU GŁÓWNEJ ULICY)
D: RONDO WIATRACZNA SEZAM SPOŁEM 1.60PLN (UNIWERSAM GROCHÓW)


MIEJSCA GDZIE MOZESZ JE NABYĆ


 JEDYNIE PĄCZEK "D" JEST PRODUKOWANY W PORZĄDNEJ CUKIERNI , A, B i C WIDAĆ ŻE SĄ PRODUKOWANE "NA ILOŚĆ" A NIE NA JAKOŚĆ CO NIESTETY OKAZUJE SIĘ BYĆ NORMĄ W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW . ZDECYDOWANIE NAJLEPIEJ ZAOPATRYWAĆ SIĘ W ZAUFANYCH CUKIERNIACH NIE KORZYSTAJĄC Z ULICZNYCH STRAGANÓW .

REASUMUJĄC , GDYBYM MIAŁA WYBRAĆ NAJLEPSZY SPOŚRÓD 8 POWYŻSZYCH PĄCZKÓW WYBRAŁABYM LIDLOWSKI JEDNAK BLIŻEJ MU DO DAUNKINa NIŻ DO PRAWDZIWEGO POLSKIEGO PĄCZKA STĄD DRUGIE MIEJSCE DAŁABYM NA RÓWNI PĄCZKOWI "D"Z UNIWERSAM GROCHÓW  I PĄCZKOM Z PL.SZEMBEKA PO KTÓRYCH WIDAĆ NATYCHMIAST ŻE POCHODZĄ Z PORZĄDNEJ MANUFAKTURY .






INNE CIEKAWE



Składniki potrzebne do wytworzenia pączków
30 g drożdży
1/2 szklanki mleka
1 łyżka cukru
2 żółtka
1 jajo
4 łyżki cukru wanilinowego
260 g mąki
1 łyżeczka soli
30 g masła
olej do smażenia

 Wartość energetyczna jednego pączka (60 g) wynosi ok. 248 kcal.


info z wiki


Pączek – pulchne ciastko drożdżowe z mąki pszennej w kształcie nieco spłaszczonej kuli. Zazwyczaj nadziewane konfiturą różaną lub owocami, ale też likierem, budyniem, a nawet serem, smażone na kolor ciemno-złoty, na głębokim tłuszczu – smalcu lub oleju, dawniej też na maśle. Gotowy jest zwykle lukrowany lub obsypywany cukrem pudrem może być też posypany kandyzowaną skórką pomarańczową lub polany czekoladą.

Przyjęło się, że jeśli ktoś w tłusty czwartek w ogóle nie zje pączka, nie będzie się mu wiodło. W tłusty czwartek przeciętny Polak zjada 2,5 pączka, a wszyscy Polacy razem w tym czasie pochłaniają ich prawie 100 milionów. Dawniej, przyrządzając pączki, nadziewało się niektóre migdałem lub orzechem. Wierzono, że kto na taki trafi, będzie mieć w życiu szczęście.
Na Śląsku pączki znane są pod nazwą kreple. Nazwa ta posiada dawne pochodzenie. Według wydanej w 1714 r. we Frankfurcie i Lipsku kroniki śląskiej (Der Schlesischen Kern-Chronicke) w odrębnym śląskim języku używanym w mowie i sztuce (poezji) istniało od dawna słowo Kraeppel.
Natomiast w języku niemieckim nie ma jednego określenia na taki wyrób cukierniczy, a słowo Pfannkuchen może oznaczać zarówno pączek jak i naleśnik.
W innych krajach pączki różnią się nieco od polskich. Różnica ta wynika z używania specjalnej mąki i trochę innego sposobu smażenia w tłuszczu. Np. smaży się je tylko kilkadziesiąt sekund, dzięki temu tłuszcz nie wsiąka do środka. W ten sposób są smażone Berliner Pfannkuchen, mniej tłuste pączki niemieckie, znane też w Portugalii jako Bolas de Berlim, Francji Boule de Berlin, a Berliininmunkki w Finlandii. W Rosji ich nazwa пончики - poncziki jest najbardziej zbliżona do stosowanej w Polsce. W Izraelu mamy sufgania (hebrajski: סופגנייה; liczba mnoga, sufganiot: סופגנייות), które są podobne do niemieckiego wariantu oraz ponczkes (פּאָנטשקעס), które wprowadzili polscy Żydzi i są podobne do polskich pączków. A węgierskie farsangi fánk są bez nadzienia, bo podaje się je osobno, obok na talerzu.
W kulturze amerykańskiej pączki są znane jako doughnuts i mają postać pierścienia z dziurką w środku (lub inaczej torusa). Mniejsze, kuliste pączki zwane są doughnut holes. Pączki, jakie znamy w Polsce, występują pod nazwami: paczki, czasem też pączki (liczba mnoga: paczkis/pączkis). W Wielkiej Brytanii pączki są mniej popularne i jeśli są dostępne, to w formie zbliżonej do pączków znanych z Polski lub amerykańskich doughnuts.

sobota, 21 kwietnia 2012

MUSLI Z BIEDRONKI : TEST , PRZEGLĄD I PORÓWNANIA

 CENA : 2.99 PLN OCENA : 70/100
Na zdjęciu od lewej : MUSLI OWOCOWE Z SIECI CAREFOURE ZA 2.65 PLN . W ŚRODKU NASZE BIEDRONKOWE ZA 2.99 PLN I PO PRAWEJ NAJDROŻSZE W CAREFOURE 9PLN .. WAGA TA SAMA)
Wprawdzie wyboru w naszej ukochanej Biedroneczce praktycznie nie ma żadnego , jesteśmy zdane wyłącznie na jednego producenta który oferuje trzy rodzaje MUSLI które swoją drogą nie są  takie złe :) Tropikalne były już opisane na tym blogu w listopadzie 2010 roku (półtora roku temu ). Co się zatem zmieniło ? Na pewno cena , ta niestety zwiększyła się z 2.45 pln do 2.99 pln .  20% wzrostu to sporo , przykładowo jeśli zarabiałaś 18 miesięcy temu  2.500 pln w chwili obecnej porównując relatywnie powinnaś mieć  pensję o 500zł wyższą , czy masz ? Ja nie :(  

Decydując się na zakupy w konkurencyjnej sieci Carefoure masz do wyboru 22 różne rodzaje MUSLI (Warszawa : Targowa wileńska )  w P&P jest jak zwykle koncertowo gdyż na półkach naliczyłam 36 różnych rodzajów MUSLI (Marki pod Warszawą) To ocean ! w porównaniu z Biedronkową kałużą :)  Dla porównania zakupiłam jeszcze MUSLI z sieci Carefoure , najdroższe (Nestle : 9zł za 250gr)  i najtańsze (OWOCOWE : 2.65pln za 350gr) . Oczywiście jak się było można tego spodziewać Nestle nie zawiódł , są genialne jednak 36zł za kg. ?  to zdecydowanie za drogo , sama kupując oddzielnie składniki stworzysz o wiele lepszą mieszankę także ich nie polecam natomiast najtańsze Carefourowskie OWOCOWE MUSLI za 2.65pln okazały się być tymi samymi płatkami które kupujemy w Biedronce (ten sam producent)
Pokusiłam także się sprawdzić czy same jesteśmy w stanie przebić cenę MUSLI kupując oddzielnie składniki i okazało się że jest to dość trudne ponieważ różnica nie jest aż tak znacząca , opłaci się , jednak tylko w przypadku zakupu większej ilości , np. 1 kg rodzynek , tyle samo pestek słonecznika , suszone ananas i banany ... Jeśli MUSLI jadasz codziennie to warto jeśli sporadycznie to raczej pozostań przy gotowych .

 JAK SIĘ OKAZAŁO , TEN SAM PRODUCENT KTÓRY SERWUJE NAM MUSLI W BIEDRONCE SPRZEDAJE JE RÓWNIEŻ W SIECI CAREFOURE Z TĄ RÓŻNICĄ ŻE TAM KOSZTUJĄ 2.65 PLN (35gr taniej niż w Biedronce) nie posiadają jedynie sztywnego opakowania , wszystko inne bez zmian.








PONIŻEJ NAJNIŻSZE CENY JAKIE MI SIĘ UDAŁO WYSZUKAĆ




PŁATKI KUKURYDZIANE

6 PLN / 1 KG w Biedronce 
Jeszcze niespełna rok temu można było kupić w Biedronce za 3.99pln 1kg płatków kukurydzianych jednak były one tak ohydne że psu bym ich nie dała , te które znajdziesz na półkach obecnie kosztujące 2.99pln są absolutnie godne polecenia

ORZECH LASKOWY
PŁATKI JĘCZMIENNE

SUSZONE MORELE
SUSZONY ANANAS
SUSZONY BANAN
 RODZYNKI
PESTKI DYNI
PESTKI SŁONECZNIKA


Jednym słowem jeśli zaopatrzysz się w powyższe składniki , z pewnością stworzysz lepszą mieszankę od oryginalnych MUSLI .




































































































































... test w trakcie realizacji

niedziela, 15 kwietnia 2012

WODA POLARIS : Ranking wód butelkowych

CENA : 1,29gr OCENA : 65/100pkt  . Według mnie ta woda jest jakaś dziwna , może nawet nie nadaje się do picia , natychmiast mówię że to co napisałam jest jedynie moją własną opinią .
Ocena jaką jej dałam jest niska wyłącznie dlatego że mi nie smakuje , szczerze mówiąc oligoceńska z centrum warszawy jest lepsza  .  
 Codziennie powinniśmy uzupełnić około 100 mg magnezu i 200 mg wapnia  pijąc wody mineralne zawierające w jednym litrze co najmniej 50 do 100 mg magnezu i powyżej 150 mg wapnia. Nie wszystkie wody na rynku posiadają te składniki w odpowiednich ilościach. Okazuje się że na co dzień można pić nawet kranówkę , tak przynajmniej twierdzą WARSZAWSKIE WODOCIĄGI  :) 






 WPRAWDZIE PONIŻSZE DANE POCHODZĄ Z WODY NIEGAZOWANEJ JEDNAK WARTO WIEDZIEĆ ŻE :
Producentem jest  HOOP Polska ...


Jest to naturalna woda mineralna nisko-sodowa, średnio-mineralizowana.
Nazwa ujęcia "Polaris" w Bielsku Podlaskim
Ogólna mineralizacja 592,32 mg/litr
Woda jest poddawana procesowi napowietrzania i filtracji. 
Więcej danych na etykiecie (patrz zdjęcia produktu poniżej)
Być może nie mam racji a woda jest świetna (według innych) jednak tak jak już napisałam ma dziwny posmak , butelka jak przystało na tak niską cenę sama się "zgina" wystarczy pełną trzymać na środku i przechylić aby woda przeważyła cieniutki plastik ścianek z których butelka jest wytworzona , to samo z korkiem który w bardzo łatwy sposób można przekręcić . Jak widać materiały których użyto są najniższej jakości ale coś za coś . Co by nie mówić cena jest niska a to chyba najważniejszy czynnik dzięki któremu Biedronka jest nadal najpopularniejszym marketem w Polsce .
Jeśli chcesz wiedzieć więcej warto zobaczyć TEST WÓD BUTELKOWANYCH

 OKAZUJE SIĘ ŻE POD WZGLĘDEM WAPNIA , SODU , OGÓLNEJ MINERALIZACJI , POTASU , MAGNEZU itd. WODA POLARIS ZNAJDUJE SIĘ ZAWSZE NA OSTATNICH POZYCJACH . NA PRAWDĘ WARTO PORÓWNAĆ







PONIŻEJ PORÓWNANIE WÓD
poniższe dane znajdziesz w oryginalnym artykule  klikając powyższy link

I. Ranking wód pod względem ogólnej mineralizacji (mg/ l)

 wody mineralne

1.      Kryniczanka – 2459,535
2.      Galicjanka – 2210,62
3.      Staropolanka 2000 – 2193,3
4.      Zdroje Piwniczna – 2100,0
5.      Muszyna – 1547,5
6.      Kropla Minerałów – 1255,0
7.      Polanicka – 972,0
8.      Potok Górski – 947,0
9.      Staropolanka – 894,9
10.  Cisowianka – 742
11.  Source Periere – 708,0
12.  Nałęczowianka – 650,0
13.  Kazimierska – 589,0
14.  Ustronianka – 523,0
15.  Kinga Pienińska – 512,56
16.  Jurajska – 500,33
17.  Polaris Plus (Biedronka) – 495,76
18.  Kropla Beskidu – 383,3
19.  Arctic Plus – 413,52 
20.  Saguaro CRISTAL (Lidl) – 218,0

 wody źródlane

1.      Aquarel – 679,3
2.      OLA, Ondine (Intermarche) – 470,0
3.      DOBRAWA – 405,0
4.      Amita, Top Budget (Intermarche) – 354,6
5.      Amita (TESCO) – 354,6
6.      Złoty Potok – 336,02
7.      Mama i ja – 269,0
8.      Żywiec Zdrój – 232,0

II. Ranking wód pod względem zawartości wapnia (mg/ l)

 wody mineralne

1.      Kryniczanka – 436,87
2.      Staropolanka 2000 – 324,6
3.      Muszyna – 318,7
4.      Galicjanka – 301,79
5.      Zdroje Piwniczna – 222,0
6.      Potok Górski – 162,3
7.      Polanicka – 161,1
8.      Kropla Minerałów – 159,3
9.      Source Periere – 155,0
10.  Staropolanka – 149,3
11.  Cisowianka – 131,26
12.  Nałęczowianka – 110,2
13.  Kinga Pienińska – 97,8
14.  Polaris Plus – 97,19
15.  Ustronianka – 96,0
16.  Kazimierska – 87,7
17.  Arctic Plus – 74,15
18.  Jurajska – 66,1
19.  Kropla Beskidu – 48,1
20.  Saguaro – 44,69

 wody źródlane

1.      Aquarel – 112,2
2.      OLA, Ondine – 86,37
3.      Złoty Potok – 71,14
4.      Amita, Top Budget (Intermarche) – 69,14
5.      Amita (TESCO) - 69,14
6.      DOBRAWA – 55,3
7.      Mama i ja – 43,69
8.      Żywiec Zdrój – 42,62

III. Ranking wód pod względem zawartości sodu (mg/ l)

 wody mineralne

1.      Zdroje Piwniczna – 159,0
2.      Staropolanka 2000 – 112,9
3.      Galicjanka – 96,8
4.      Kropla Minerałów – 80,6
5.      Polanicka – 56,79
6.      Potok Górski – 53,8
7.      Kryniczanka – 43,33
8.      Staropolanka – 37,47
9.      Kropla Beskidu – 18,7
10.  Source Periere – 11,8
11.  Muszyna – 11,6
12.  Nałęczowianka – 11,0
13.  Cisowianka – 10,71
14.  Jurajska – 10,0
15.  Kazimierska – 10,0
16.  Arctic Plus – 8,12
17. Polaris Plus – 7,5
18. Ustronianka – 6,0
19. Saguaro – 5,08
20. Kinga Pieninska – 4,59

 wody źródlane

1.      Aquarel – 13,0
2.      Żywiec Zdrój – 9,73
3.      Mama i ja – 9,7
4.      OLA, Ondine – 6,76
5.      Amita, Top Budget (Intermarche) – 5,0
6.      Amita (TESCO) – 5,0
7.      Złoty Potok – 1,87
8.      DOBRAWA – 1,4

IV. Ranking wód pod względem zawartości potasu (mg/ l)

 wody mineralne

1.      Staropolanka 2000 – 47,31
2.      Staropolanka – 25,22
3.      Galicjanka – 9,66
4.      Zdroje Piwniczna – 7,0
5.      Kropla Minerałów – 6,0
6.      Kryniczanka – 5,01
7.      Polanicka – 4,97
8.      Kazimierska – 4,0
9.      Muszyna – 2,89
10.    Nałęczowianka – 2,8
11.    Kinga Pienińska – 2,31
12.    Jurajska – 2,2
13.    Polaris Plus – 2,12
14.    Arctic Plus – 1,35
15.    Kropla Beskidu – 1,2
16.    Cisowianka – 0,78
17.    Saguaro – 0,364
18.    Potok Górski – 0,11
19.    Source Periere – b.d.
20.    Ustronianka – b.d.

 wody źródlane

1.      DOBRAWA – 27,4
2.      Aquarel – 24,3
3.      OLA, Ondine – 15,55
4.      Amita, Top Budget (Internarche) – 12,76
5.      Amita (TESCO) – 12,76
6.      Żywiec Zdrój – 5,52
7.      Złoty Potok – 5,47
8.     Mama i ja – 5,05


V. Ranking wód pod względem zawartości magnezu (mg/ l)

 wody mineralne

1.      Zdroje Piwniczna – 101,0
2.      Galicjanka – 68,7
3.      Kryniczanka – 68,64
4.      Staropolanka 2000 – 53,82
5.      Kropla Minerałów – 50,4
6.      Jurajska – 32,8
7.      Muszyna – 32,3
8.      Kazimierska – 28,9
9.      Nałęczowianka – 23,1
10.  Cisowianka – 22,48
11.  Kropla Beskidu – 20,7
12.  Ustronianka – 17,0
13.  Staropolanka – 16,16
14.  Potok Górski – 15,71
15.  Polanicka – 15,31
16.  Polaris Plus – 14,0
17.  Arctic Plus – 13,37
18.  Kinga Pieninska – 13,13
19.  Source Periere – 6,8
20.  Saguaro – 1,98

 wody źródlane

1.      DOBRAWA – 27,4
2.      Aquarel – 24,3
3.      OLA, Ondine – 15,55
4.      Amita, Top Budget (Internarche) – 12,76
5.      Amita (TESCO) – 12,76
6.      Żywiec Zdrój – 5,52
7.      Złoty Potok – 5,47
8.      Mama i ja – 5,05

VI. Ranking wód pod względem zawartości wodorowęglanów (mg/ l)

 wody mineralne

1.      Kryniczanka – 1818,34
2.      Galicjanka – 1705,16
3.      Staropolanka 2000 – 1620,0
4.      Zdroje Piwniczna – 1579,0
5.      Muszyna – 1154,0
6.      Kropla Minerałów – 918,2
7.      Staropolanka – 628,0
8.      Polanicka – 625,0
9.      Potok Górski – 616,0
10.  Cisowianka – 542,6
11.  Nałęczowianka – 453,7
12.  Source Periere – 445,0
13.  Kazimierska – 387,5
14.  Kinga Pienińska – 335,6
15.  Jurajska – 329,9
16.  Ustronianka – 308,0
17.  Arctic Plus – 260,1
18.  Polaris Plus – 253,8
19.  Kropla Beskidu – 241,1
20.  Saguaro – 125,0

 wody źródlane

1.      Aquarel – 482,3
2.      OLA, Ondine – 284,0
3.      DOBRAWA – 284,0
4.      Złoty Potok – 216,6
5.      Amita, Top Budget (Intermarche) – 170,8
6.      Amita (TESCO) – 170,8
7.      Mama i ja – 165,0
8.      Żywiec Zdrój – 136,24

VII. Ranking wód pod względem zawartości chlorków (mg/ l)

 wody mineralne

1.      Potok Górski – 28,7
2.      Polanicka – 28,61
3.      Ustronianka – 27,0
4.      Source Periere – 25,0
5.      Arctic Plus – 19,5
6.      Zdroje Piwniczna – 10,0
7.      Nałęczowianka – 9,2
8.      Polaris Plus – 9,2
9.      Kryniczanka – 8,86
10.  Galicjanka – 8,52
11.  Muszyna – 8,5
12.  Jurajska – 7,8
13.  Kazimierska – 7,4
14.  Kinga Pienińska – 7,09
15.  Staropolanka – 6,72
16.  Kropla Minerałów – 6,4
17.  KRopla Beskidu – 5,3
18.  Saguaro – 5,2
19.  Staropolanka 2000 – 3,53
20.  Cisowianka – 3,2

 wody źródlane

1.      OLA, Ondine – 15,04
2.      Amita, Top Budget (Intermarche) – 14,9
3.      Amita (TESCO) – 14,9
4.      Aquarel – 7,09
5.      Złoty Potok – 4,96
6.      Mama i ja – 4,66
7.      DOBRAWA – 3,1
8.      Żywiec Zdrój – b.d.

 źródło :

wtorek, 3 kwietnia 2012

ZUPKA ZA 30 GROSZY : BIEDRONKOWY SURWIWAL


Jeśli jesteś smakoszem ! gotowych zupek w torebkach jakie możesz nabyć w Biedronce za 70/80groszy na pewno spodoba ci się pomysł aby jeszcze bardziej oszczędzić . A da się :) Otóż musisz tylko posiadać makaron niteczki DOBRUSIA  (opakowanie 1,19 pln)  kostkę rosołową (2 pln  za10szt) i cebulę (1pln za 10szt) Teraz wystarczy że wrzucisz jedną kostkę do naczynia 0,5L wraz z garstką nitek (1/5 opakowania) i jedną pokrojoną cebulę następnie zalejesz wrzątkiem , zamieszasz , włożysz do mikrofali na 2 minuty , po wyjęciu odczekasz przykrywając naczyniem na kolejne 2 minuty i możesz się zajadać :)...zupką LITE za 40groszy  30groszy to koszt produktów porównywalnych ze zwykłą zupką z torebki


WERSJA LITE 40gr / WERSJA SURWIWAL 30gr

 1/5 nitek DOBRUSIA to koszt 19gr.+ 11gr 1/2 kostkI rosołowEJ i 10gr cebula , i wsjo :) i żyjesz :) i jaki najedzony :) pomyśl że miesięcznie na codzienne zupki wydasz tylko 12zł !!!  i jesteś gościu albo gościówa za 12  ZETA !!! I niech ktoś powie że się nie da . Dodać należy że przyrządzona w ten sposób zupka jest równoważna objętościowo z dwoma w saszetkach po 70/80gr. Podsumowując : za 30 groszy zmajstrujesz to samo co producenci upychają ci za 70/80groszy ...a nawet lepiej :) A jak się uprzesz i zechcesz serwować ją sobie trzy razy dziennie możesz przeżyć nawet cały miesiąc za 30zł ! Okazuje się że taki pan  LIS który dostaje 360 tyś zł pensji mógłby wykarmić miesięcznie PONAD 10 tyś ludzi . Aby było jeszcze zabawniej przypomnij sobie jak głośno było swego czasu o słynnej zupie z trawy której sposób przyrządzania nadawała telewizja Koreańska (północna ofkos)

Na zdjęciu poniżej zupka w wersji LUX . Jeśli nie liczysz się z kosztami i możesz zaszaleć to śmiało polecam dokupić groszek i dodać 1/5 z puszki a zupka w ten sposób nabierze dodatkowych rumieńców i to tylko za dodatkowe 30 groszy ! Jednym słowem jeśli chcesz poczuć trochę luksusu to ta wersja za 70 groszy jest dla ciebie .

TUŻ PRZED ZALANIEM

 GOTOWE DANIE

 SKŁADNIKI : WERSJA LITE : 40 GROSZY

1/2 Kostki rosołowej : 10groszy
Makaron nitki : 20groszy (1/5 opakowania)
Cebula : 10 groszy



WERSJA NR 0. SURWIWAL : 30 GROSZY
MAKARON  1/6 OPAKOWANIA
1/2  KOSTKI

WERSJA NR 1. LITE : 40 GROSZY
MAKARON  1/5 OPAKOWANIA
 1/2 KOSTKi ROSOŁOWEJ
1 CEBULA 

WERSJA NR. 2. LUX : 70 GROSZY
MAKARON 1/5 OPAKOWANIA
  1 KOSTKA
1 CEBULA
1/5 GROSZKU Z PUSZKI

WERSJA NR. 3. MEGA WYPAS : 1,30 PLN 
MAKARON  1/4 OPAKOWANIA
  1 KOSTKA
  1 CEBULA 
 1/5 KUKURYDZY Z PUSZKI
1/2 SERKA TOPIONEGO

Do wersji nr.3 nawet KNORR nie podskoczy :)


PONIŻEJ FOTKI MAKARONU DOBRUSIA


dla porównania makaron z sieci carefoure w podobnej cenie


I KOSTKI ROSOŁOWE CULINEO - DO KUPIENIA W BIEDRONCE



Ponieważ makaron jajeczny "ładnie się rozchodzi" (Biedronkowy najbardziej , inne są twardsze) co ma wpływ na smak wywaru można zalać go wrzątkiem oddzielnie odstawiając na kilka minut do spęcznienia aby następnie go dodać do rosołku , zdecydowanie lepiej smakuje . Co do cebuli to raczej nie warto jej stosować , sam rosół z makaronem jajecznym to już wystarczający ociach , po co jeszcze pogarszać sprawę :D


PONIŻEJ MAKARON KTÓRY WYSTARCZY
ZALAĆ WRZĄTKIEM I ODSTAWIĆ NA 5MIN .
CENA W LIDLU  3ZŁ / 250GR
 

MAKARONA A

SMAKUJE TAK SOBIE I RACZEJ NIE NADAJE SIĘ DO ZUPKI 
TYPU ROSOŁEK LEPSZY JEDNAK OD JAJECZNEGO :D


MAKARON B
 (wprawdzie instrukcja zaleca kilka minut gotowania ale co tam :)



WYCHODZI 60groszy ZA 50GRAM CZYLI PORÓWNYWALNIE DO ZWYKŁEJ ZUPKI W TOREBCE Z BIEDRONKI KTÓRA KOSZTUJE OK. 70GR. (MAKARON W TAKIEJ ZUPCE Z TOREBKI WAŻY OK 52 GRAM)






Ciekawostki 
(linki do źródeł przy zdjęciach)


POWYŻSZA ZUPKA KTÓRA MOŻE ROZŚMIESZYĆ SPORE GRONO ODWIEDZAJĄCYCH TO MAŁY PIKUŚ W PORÓWNANIU Z ZUPĄ Z TRAWY SZEROKO REKLAMOWANĄ W KOREAŃSKIEJ TELEWIZJI , ZATEM NIE NARZEKAJMY NA SURWIWALOWY ROSOŁEK KTÓRY WAM ZAFUNDOWAŁAM 



It already has been this bad in North Korea, and continues to be, where people have to use grass and weeds in order to make soup and even eat manure, according to The Telegraph. LINK





 Rodzina MARIZII z Afganistanu która stara się przeżyć z dnia na dzień 

My children only eat dry and hard bread, their last wish is to eat soft bread. They only think about bread.

http://www.rawa.org/temp/runews/2009/09/17/poor-kabulis-survive-by-eating-domestic-animals-food.html#ixzz1tAF4kWIS


ZACHODNIE INDIE , KOLEJKI PO DARMOWY RYŻ







WAŻNE : PRZED SPOŻYCIEM SKONSULTUJ SIĘ ZE SWOIM SPECJALISTĄ OD ŻYWIENIA !


PYTANIE 
Zastanawia mnie kto wchodzi na posty takie jak ten ?
 Z pewnością nie Pani A.B-C
Ta zapewne by nie uwierzyła że w centrum Polski
 ktoś może zajadać się zupką za 30 groszy :)
Swoją drogą mając 100.000 zł miesięcznie 
 kto zdrowy pomyślałby w ogóle o Biedronce ?



źródlo : PUDELEK



Jak 
przeżyć 
za 
31 zł 
miesięcznie


ZOBACZ 
EKSPERYMENT
WROCŁAWSKIEGO
STUDENTA 
 

FACEBOOK - 25 PAŹDZIERNIK 2012 : 2.700 LAJKÓW






I JESZCZE KILKA SŁÓW 
O  UBÓSTWIE NA ŚWIECIE
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!










NA DZIŚ TYLE ....