sobota, 30 kwietnia 2011

COLA Z BIEDRONKI

CENA : 2,49PLN OCENA : 59 / 100 . Oczywiście ocena wynika z porównania do oryginału , jednak stosunek ceny do jakości jest dwukrotnie lepszy niż w przypadku producenta z za oceanu co w zasadzie decyduje o zakupie ... bo przecież nikt mi nie powie że wybierze ten podrabiany przecież napój ...chociaż .... no właśnie :) chociaż jak sobie wyobrazić pustynię i dwa dni bez wody :) to wartość COLi z biedronki wzrosłaby niebotycznie ale ... ale jesteśmy na szczęście w Europie i jak kogoś nie stać na oryginał .... to niestety jest zmuszony kupować podróbkę ... a tyle się mówi o podrabianych zegarkach , ciuchach ... sami widzicie jak jest , po prostu wszyscy wszystkich podrabiają ... tylko jak to zwykli mawiać mądrzy ludzie , podrabiać trzeba z głową ;)  Generalnie .... nie polecam ... i  polecam bo jak się nie ma co się lubi to się lubi ...wiadomo :)
Najważniejsze że minął rok od napisania tego tekstu a COLA nie podrożała :D (MAJ 2012)
ps.
ORYGINALNĄ KUPISZ JUŻ ZA 3ZŁ/2LITRY . czyli tylko 50groszy drożej , zakładam że zatwardziały jej fan wypije miesięcznie 15 takich butli  co oznacza że pijąc marną podróbkę coli z biedronki oszczędzi mniej niż 8zł , oczywiście rozumiem że ludzie nie mają pieniędzy i te 8zł miesięcznie robi różnicę .ale w większości przypadków nie wypijamy 15 butli a 5 ... (mowa o tych którzy w ogóle piją ten "sheetowy" napój) co da oszczędność rzędu ok. 3zł .... czyli jeszcze gorzej - to już na prawdę - na prawdę trzeba być biednym aby oszczędzać 3zł w miesiąc na Coli (przykład ceny oryginalnej Coli podałem opierając się na promocji z Tesco (6 butelek po 2L kosztuje 18pln : lipiec 2011) A co do smaku to oczywiście o gustach się nie dyskutuje - to jak pójść na imprezkę do kumpeli która za męża ma opasionego śmierdziela  i jej to powiedzieć wprost w oczy - no nie wypada - może ona o tym nie wie ?może w życiu nie widziała takiego ciacha jak  Brad Pitt ? a może ci co chwalą biedronkową Colę nie pili oryginalnej ? a może dla ludzi to żadna różnica : gruby śmierdziel a Brad Pitt ? ...każdy ma co lubi ...albo co musi lubić ...a ja tam swoje wiem i oszczędzać 3złotych na miesiąc nie zamierzam i jak mam ochotę na Colę to tylko jedną - zero kompromisu i tyle - chociaż tu mnie stać na przyzwoitość - tylko że ja jak nie mogę mieć Ferrari to nie mówię że Polonez biorąc pod uwagę cenę i jakość ma 100 na 100 ;) Najważniejsze co zawsze powtarzam to wyobraźnia - należy mieć wiedzę i zdawać sobie sprawę że oryginalna jest lepsza i co tu dużo gadać - jest jak jest a ja świata klawiszami nie zawrócę , nie ?



w chwili obecnej (maj 2012) kupisz ją nadal za 2.49 pln :) 




DLA PORÓWNANIA PONIŻEJ DWA RODZAJE COLI Z LIDLA


COLA FREEWAY Z LIDLA ZA 2.29PLN
Porównywalna do Coli z Biedronki , cenowo i smakowo choć chyba lepsza wydaje się być Biedronkowa .



COLA NAJTAŃSZA Z LIDLA 0.99PLN ZA 2 L !!!
Cena która robi wrażenie :) 2L za 99groszy , to już coś . Jednak nie ma się czym podniecać , smakuje jak kosztuje , produkt dla mało zamożnych ? Jak widać jest taka potrzeba , gdyby nie , producenci nie uszczęśliwiali by nas najtańszymi produktami bazującymi na sprawdzonych markach . Polecam kupić prawdziwą Coca-Colę i tą , sprawdzić i mieć świadomość jakie rzeczy się dzieją na świecie :)



ŹRÓDŁO : WIKIPEDIA
http://pl.wikipedia.org/wiki/Coca-Cola

Krytycznie odnosił się do Coca-Coli także Julian Tuwim:
 Teraz Amerykanie wybierali się na Księżyc i obliczyli już nawet w dolarach, jaki będzie koszt przelotu jednej osoby. Macy's założy tam filię swego babilońskiego przedsiębiorstwa – pisał Tuwim w liście do Słonimskiego – a firma Coca-Cola (która rocznie wydaje na reklamę więcej niż przedwojenna Polska na nowe szkoły i szpitale) będzie księżyczanom sprzedawała swoją mdłą lurę

 W połowie lat 50. polska prasa nazywała coca-colę stonką ziemniaczaną w płynie

 Coca-Cola w Polsce

Do Polski napój trafił w 1957 roku. Został wstępnie zaprezentowany na Targach Poznańskich, a jego dostępność była początkowo ograniczona wyłącznie do sklepów sprzedających za waluty. W 1972 roku dzięki umowie między władzami PRL, a koncernem rozpoczęto produkcję w kraju i zwiększono dystrybucję. Coca-Cola produkowana była na amerykańskiej licencji przez warszawskie zakłady piwowarskie oraz Górnośląskie Zakłady Piwowarskie w Zabrzu i Tychach. Obecnie produkcja napoju odbywa się w trzech zakładach: w Staniątkach (koło Niepołomic, kilkanaście km od Krakowa), w Łodzi(zakład został zamknięty ) i w Radzyminie (k. Warszawy). Do Coca-Cola HBC Polska należy również rozlewnia wód butelkowanych w Tyliczu. Łącznie zakłady zatrudniają ponad 2800 pracowników, a od 1991 roku inwestycje w Polsce przekroczyły 500 mln dolarów.


 Coca-Cola (w USA, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii powszechnie znana jako Coke) – marka bezalkoholowego napoju gazowanego firmy The Coca-Cola Company. Powstała pod koniec XIX wieku i jest obecnie jedną z najpopularniejszych marek na świecie. Od 1960 roku charakterystyczny kształt butelki jest także prawnie zastrzeżony. Coca-Cola jest jedną z ikon kultury masowej XX wieku.


Historia

Coca-Cola została wynaleziona przez J. S. Pembertona, farmaceutę z Atlanty, w 1886 roku. Był to jego drugi napój na bazie liści koki i orzechów koli (pierwszy nosił nazwę Pemberton’s French Wine Coca). Początkowo sprzedaż Coca-Coli nie była rentowna, jednak po przejęciu jej przez Asę Candlera (który w 1893 roku zarejestrował oficjalnie markę) i jego sprawnym zabiegom marketingowym napój stał się hitem, a zyski ze sprzedaży osiągnęły 50 mln dol. w 1912 roku. Po śmierci Candlera w 1929 roku firma The Coca-Cola Company została sprzedana grupie biznesmenów, a na jej czele stanął Robert Woodruff, który kierował spółką do śmierci w 1985 roku.

W 1906 roku rozpoczęła się ekspansja firmy poza USA. Coca-Cola trafiła na Kubę i do Panamy.

Coca-Cola pojawiła się w butelkach w 1894 roku za sprawą dwóch przedsiębiorców, którzy otrzymali od Asy Candlera prawa do rozlewania napoju za cenę symbolicznego jednego dolara. W 1955 roku Coca-Cola pojawiła się także w puszkach.

Napój trafił nawet do ChRL, gdzie w 1978 roku władze chińskie zezwoliły na jego sprzedaż.

W 1985 roku firma próbowała zmienić formułę napoju. Po wielu przygotowaniach wprowadzono ją na rynek, jednak na skutek protestów przywrócono poprzednią recepturę Coca-Coli i sprzedawano równocześnie z nową pod nazwą "Coca-Cola Classic". Ostatecznie nowa formuła napoju nie przyjęła się i została wycofana przez koncern.

Składniki

Dwa składniki, które odróżniają Coca-Colę (i podobne do niej napoje, potocznie określane w Polsce colami) od innych napojów gazowanych pochodzą od liści koki oraz owoców koli. Jej specyficzny smak pochodzi od mieszanki cukru oraz ekstraktów otrzymywanych z wanilii, pomarańczy i cytryny. Pozostałe składniki mają znikomy wpływ na smak napoju.

Przy produkcji ekstraktu Coca-Coli wykorzystuje się liście koki. Do 1903 r, przeciętna szklanka Coca-Coli zawierała ok. 9 mg kokainy[4]. Po tej dacie zaczęto stosować liście koki pozbawione kokainy[5].

Skład: woda, cukier (w Coca-Cola Light aspartam), dwutlenek węgla, karmel amoniakalno-siarczynowy E150d (barwnik), kwas ortofosforowy E338 (regulator kwasowości), aromaty, kofeina. Bardzo podobny skład ma napój Pepsi.

W sierpniu 2010 roku opublikowano zdjęcie z 8 lutego 1979 roku, na którym widnieje receptura stworzona przez Johna Pembertona, zrobiona przez dziennikarza z Atlanty.

Swój specyficzny smak Coca-Cola zawdzięcza specjalnemu składnikowi o nazwie - Merchandise 7X, mimo iż jego obecność w 100% napoju wynosi zaledwie 1%.

Na świecie oferowane są także:

    cherry Coke zero
    Coca-Cola Caffeine Free
    Coca-Cola Zero Caffeine Free
    Coca-Cola Black Cherry Vanilla
    Coca-Cola Blāk
    Coca-Cola C2
    Coca-Cola Citra
    Coca-Cola with Lemon
    Coca-Cola with Lime
    Coca-Cola with Raspberry
    Coca-Cola Orange
    Coca-Cola Vanilla




9 komentarzy:

  1. moja ulubiona kolunia jest naj

    OdpowiedzUsuń
  2. w porównaniu do oryginału i do ceny no to 100/100

    OdpowiedzUsuń
  3. cena już podskoczyła do 2,69pln a oryginalna cola za 2L najtaniej w promocjach wychodzi 4,29 PLN no ale różnica w smaku jest heeellllooooo

    omega chińska też chodzi lata i wygląda jak ta szwajcarska ale to nie to samo

    OdpowiedzUsuń
  4. Nie zgodzę się z tym co pisze w tym artykule.
    Przede wszystkim za colę tę z biedronki w chwili obecnej - prawie grudzień 2012 płacę 2,50 za 2 litry mając do wyboru smak cytrynowy, waniliowy, wiśniowy, bez cukru i normalną.
    Oryginalną colę w opakowaniu 2 litrowym najtaniej można znaleźć powyżej 5 zl czyli 2 razy drożej przeszło i to generalnie tylko zwykłą lub bez cukru.
    Pokaż mi ofertę gdzie 2 litrowa cola oryginalna po 3 zl jest.
    Jakoś - mi bardziej odpowiada napój z biedronki- oryginalna cola jest zbyt klejąca i słodka - biedronkowa na wodzie mineralnej jest bardziej orzeźwiająca i gasi pragnienie.
    Poza tym, z tego co wiem to jej jakość nie ma już nic wspólnego z tym badziewiem co było kiedyś bo robiona jest poza Polską.

    OdpowiedzUsuń
  5. BRAWO ANONIMOWY :)

    OdpowiedzUsuń
  6. A czy jest dostępna taka cola w puszce?

    OdpowiedzUsuń
  7. woow optymista :) puszka ):):):)

    OdpowiedzUsuń
  8. ciekawe dlaczego tak bronisz sheeta z USA ? Cola to cola, dzisaj jej skład nie jest żadna tajemnicą. Cola amerykańska to stek sztucznych kopnserwntów. Cola z Biedronki też. żadnej róznicy. W smaku nawet biedronkowa lepsza od shita z usa.

    OdpowiedzUsuń
  9. Of course, one of the reasons why this area of Ohio has remained
    so persistently branded as a pocket of joblessness is its failure to recover from the
    death of the steel industry and also because of automotive production lines outsourced to foreign lands.
    Yet while viewers will inevitably make comparisons between Diane Sawyer and Katie Couric, they have very styles, as Diane Sawyer has more of a reputation for a 'harder' journalistic style.
    ' They always intend to take public view on variousu topics.

    Feel free to surf to my site www.atfxc.com

    OdpowiedzUsuń